Top 5 najlepszych zabawek
dla przedszkolaka

Dlaczego zabawki są tak ważne w rozwoju dziecka

Wiadomo nie od dziś, że zabawki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu oraz w prawidłowym rozwoju dziecka. Zabawki umilają czas, ale również uczą oraz rozwijają wyobraźnię, logiczne myślenie i kreatywność. Najlepsze zabawki dla dziecka powinny być nie tylko dla niego interesujące, ale także stuprocentowo bezpieczne oraz wykonane z ekologicznych, naturalnych, nietoksycznych materiałów. Oto TOP 5 najlepszych zabawek dla przedszkolaka. 

1. Zestaw małego ogrodnika 

Zestaw małego ogrodnika z całą pewnością można wpisać na listę "najlepsze zabawki edukacyjne dla 6 latka". Dzieci w takim wieku są ciekawe świata oraz bardzo szybko się uczą, więc warto już w tym czasie zarazić ich miłością oraz szacunkiem do przyrody i ludzkiej pracy. Taki zestaw to szansa na pouczającą zabawę. Zestaw zawiera różne grabki oraz łopatki. Dzięki tym zabawkowym narzędziom ogrodniczym maluch może brać udział między innymi w grabieniu liści, wyrywaniu chwastów, spulchnianiu ziemi oraz przesadzaniu roślin.

2. Drewniane szachy

Szachy są wspaniałą grą umysłową. Uczą logicznego myślenia, podejmowania decyzji, odpowiedzialności oraz zdolności interpersonalnych. Gra może wydawać się nieco trudna dla dziecka w wieku przedszkolnym, lecz przy odrobinie czasu i dobrych chęci okaże się to finalnie dość proste. Szachy to fantastyczna okazja do nauki oraz wspólnej zabawy w gronie rodzinnym. 

3. Skoczek Pogo

Ruch w życiu przedszkolaka jest równie ważny, co nauka oraz poznawanie świata. Zabawa na skoczku Pogo wymaga ruchów całego ciała oraz łączy bodźce wzrokowe z poruszaniem kończynami dolnymi i górnymi. Taka zabawa to wspaniała okazja do trenowania koncentracji, równowagi, zręczności, koordynacji, zręczności oraz rozdzielności uwagi. 

4. Instrumenty muzyczne

Zabawki dla przedszkolaka kojarzą się głównie z lalkami oraz pluszowymi zwierzątkami, ale instrument muzyczny to także fantastyczny podarek. Ucząc się grać, dziecko rozwija pamięć mięśniową, werbalną oraz połączenia między dwoma półkulami. Gra na instrumencie uczy dyscypliny, dążenia do wyznaczonych celów, systematyczności oraz skupiania uwagi. Dzięki muzyce pociecha może potrenować również umiejętności emocjonalne. Ponadto badania dowodzą, że dzieci grające na instrumentach muzycznych osiągają lepsze wyniki w nauce. 

5. Drewniane buty do nauki wiązania

Zabawki edukacyjne dla 6 latka powinny uczyć przydatnych, życiowych umiejętności. Nauka wiązania butów nie jest ulubionym zajęciem najmłodszych, lecz taka zabawka może uatrakcyjnić tą czynność. Kolorowe, drewniane buty uczą rzecz jasna wiązania butów, ale i koncentracji, samozaparcia, zręczności oraz dążenia do celu. Gdy przedszkolak zauważy swoje postępy na zabawce, zechce swoje umiejętności przenieść na prawdziwe obuwie. 

Gdzie można kupić wyżej wymienione zabawki dla przedszkolaka? Na stronie Maludas.pl można odnaleźć nie tylko wyżej wymienione przedmioty, ale i inne interesujące oraz w pełni bezpieczne zabawki. Firma Maludas cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów oraz jest gwarancją stuprocentowej satysfakcji. 

Sprawdź dostępne zabawki dla Twojego malucha!