Home Style: Jak wprowadzić Kolory Roku wg Pantone do dziecięcego pokoju. Rose Quartz i Serenity.

Nie podążam jakoś wybitnie za trendami i nowościami. Od jakiegoś czasu najzwyczajniej nie mam na to czasu. Kiedy jednak ogłoszono Kolo...


Nie podążam jakoś wybitnie za trendami i nowościami. Od jakiegoś czasu najzwyczajniej nie mam na to czasu. Kiedy jednak ogłoszono Kolory Roku 2016 oniemiałam. Nie wiem, czy to dlatego, że byłam w ciąży i syndrom wicia gniazda zajmował jakieś 80% mojego mózgu, czy to dlatego, że spodziewałam się córki, a zarówno Rose Quartz jak i Serenity wydają mi się szalenie dziewczęce!

O co chodzi z tymi Kolorami Roku? Amerykańska firma poligraficzna - Pantone, od 16 lat wybiera kolor mający być najmodniejszym w danym roku. Odbija się to echem w świecie mody i designu. Więcej na ich temat dowiecie się z magazynu Westwing
Rose Quartz i Serenity w moim odczuciu idealnie pasują do dziecięcego pokoju, dlatego dzisiaj o tym, jak je wprowadzić nie robiąc przy tym szalonej. domowej rewolucji.

ŚCIANY 

Najprościej odmienić wnętrze łapiąc za pędzel i zmieniając kolor ścian. Albo drzwi (prawdę powiedziawszy te drzwi mnie zachwyciły i z ich powodu mam ochotę przemalować dom na biało, a drzwi wejściowe na uroczy, najmodniejszy w tym roku róż!).  Sama pewnie bym się na przemalowanie ścian w tych kolorach, ale ja marzę o pozbyciu się pomarańczy ze ścian na rzecz bieli, więc wiecie ;) Ostatecznie mogłabym zdecydować się na delikatną Serenity w sypialni albo u dzieci (błękit ponoć działa odprężająco i wyciszająco, co zdecydowanie byłoby przeze mnie pożądane w przypadku Don Filipka)


DYWANY, POŚCIEL ALBO ... TIPI

Dodatki w postaci dywanu, czy pościeli w łóżeczku zawsze robią wrażenie. Łatwo je wymienić też, jeśli nam się znudzi aktualny wystrój. Możemy też wprowadzić do dziecięcego pokoju popularne od kilku lat tipi. Wszyscy będą zadowoleni - wy będziecie mieć modne kolory w domu, a dzieci wymarzony namiot. 


MEBLE

Dawno temu myślałam, że meble mogą być jedynie w kolorze czarnym albo... drewnianym. Potem w moim domu pojawił się internet, blogi wnętrzarskie i odkryłam, że szafy albo komody też mogą być kolorowe!
Dlatego możemy wprowadzić do domu meble w kolorach roku. Możemy kupić nowe lub nadać nowego charakteru starym przemalowując je albo zmieniając tapicerkę (instrukcję jak dokonać renowacji na przykład starych mebli znajdziecie u "Nasza droga do"). Świetnym patentem są też kolorowe półki w kształcie domków, na przykład takie dostępne u Bambooko, albo pufy. ZABAWKI I DEKORACJE

Drobne dekoracje takie jak poduszki, figurki czy lampy nadają przyjemnego, przytulnego klimatu w pokoju. W razie potrzeby można je szybko wymienić lub przenieść gdzieś indziej. Mięsiste koce, pledy na łóżkach, girlandy na ścianach, lampki cotton balls - wszystko to nadaje charakteru wnętrzu.
A w dziecięcym pokoju czego jest najwięcej? Oczywiście zabawek! Mogą jednocześnie cieszyć dzieci w zabawie i cieszyć oko rodziców kiedy je dobierzemy odpowiednio kolorystycznie. 
Osobiście jestem fanką drewnianych zabawek i myślę, że one robią najlepsze wrażenie, jednak dla kreatywnego nic trudnego - ładne wnętrze można stworzyć i z pomocą plastikowych zabawek. Jak Wam się podobają Kolory Roku? Wprowadzilibyście je do swojego domu, czy wolicie raczej inne barwy?


Wpis przygotowany we współpracy z Westwing.


Mogą Ci się spodobać:

0 komentarze